Blisko 150 młodych ludzi bierze udział w grze miejskiej "Ekspres Zawodowy" w ramach pierwsze w Pleszewie Nocy Zawodowców

Blisko 150 osób, w większości uczniów szkół podstawowych z powiatu pleszewskiego, bierze udział w edukacyjnej zabawie, odwiedzając pięć zakładów rzemieślniczych w ramach Nocy Zawodowców

W ramach pilotażowego projektu Zespół Szkół Usługowo - Gospodarczych w Pleszewie, Cechu Rzemiosł Różnych oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu zaproponowało „Zawodowy Express” - kilkugodzinną edukacyjną zabawą plenerową o charakterze konkursowym, w ramach której uczestnicy muszą w jak najkrótszym czasie wykonać zawodowe zadania w pięciu zakładach rzemieślniczych na teranie naszego miasta. „Po wylosowaniu odpowiedniego zlecenia, muszą wykonać jakąś usługę. Po jego realizacji otrzymują stempel na rękę.

Jednym z pierwszych punktów była piekarnia. Praca piekarza, który chce zadowolić podniebienia swych klientów, okazała się nie lada wyzwanie.