62-742-12-47 662-673-495
biuro@cechpleszew.pl

70-lecie Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie

24 listopada 2023r. Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie obchodził Jubileusz 70-lecia. Obchody Jubileuszu rozpoczęły się mszą świętą po której zostało uroczyście otwarte i poświęcone nowo wybudowane Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery które mieści się bezpośrednio przy Cechu Rzemiosł. Centrum wyposażone jest w nowoczesne sale szkoleniowe i konferencyjne. Druga część uroczystości odbyła się w Centrum Sportowo -Rekreacyjnym Sport w Jarocinie. Podczas uroczystości wielu gości zostało odznaczonych oraz wręczono statuetki upamiętniające jubileusz. Starszy Cechu Pan Jacek Dutkiewicz podziękował również osobom najbardziej zaangażowanym dla rzemiosła. Najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym " Szablą Kilińskiego" zostali odznaczeni burmistrz Jarocina Adam Pawlicki oraz zasłużony rzemieślnik Pan Józef Robak. Uroczystość zakończyła się występem artystycznym.